Policyjna akcja „Trzeźwy Poranek” w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim


W ramach działań prewencyjnych, rzeszowscy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy Poranek”, mającą na celu kontrolę stanu trzeźwości kierowców. W trakcie akcji skontrolowano blisko 1300 kierowców, z czego pięciu pojazdów prowadziło osoby będące pod wpływem alkoholu. Najwyższy wynik w tej niechlubnej statystyce uzyskał 30-letni rowerzysta z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Akcja miała na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy sprawdzili trzeźwość 1264 kierowców. Wśród tych, którzy przekroczyli dopuszczalny poziom alkoholu, trzech zostało ukaranych za wykroczenia, a dwóch za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. Zatrzymani to m.in. 60-letni mężczyzna kierujący skodą, u którego badanie wykazało blisko 1,5 promila, oraz 48-letni kierowca citroena, który posiadał 0,7 promila.

Wszystkim nietrzeźwym kierującym policja zatrzymała prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach zdecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co podkreśla ważność działań prewencyjnych prowadzonych przez policję. Należy przypomnieć, że takie kontrole są częścią szerszej strategii mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, przynosząc korzyści nie tylko kierowcom, ale i wszystkim użytkownikom dróg w Rzeszowie i okolicach.

Źródło: Policja Rzeszów


Oceń: Policyjna akcja „Trzeźwy Poranek” w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim

Średnia ocena:4.67 Liczba ocen:23


Zobacz Także