W Rzeszowie zainaugurowano kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Celem tego wydarzenia jest wyłonienie policjantów, którzy w szczególny sposób angażują się w pomoc osobom doświadczającym trudnych sytuacji życiowych. Konkurs ma na celu promowanie postaw i umiejętności funkcjonariuszy, a zgłoszenia do niego można przesyłać do końca maja 2026 roku.
Idea konkursu narodziła się 19 lat temu, a jego celem jest docenienie osób, które dzięki swojej determinacji i empatii potrafią wesprzeć innych w kryzysowych momentach. Dotychczas tytuł „Policjant, który mi pomógł” otrzymało już 90 laureatów, którzy przez swoje wyjątkowe działania wpływają na pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.
Każdy, kto zna policjanta, który wyróżnia się chęcią niesienia pomocy, może zgłosić jego kandydaturę. Zgłoszenia mogą dokonywać osoby indywidualne, instytucje oraz organizacje. Ważne jest, aby zgłoszony policjant wykazywał się profesjonalizmem oraz empatycznym podejściem do osób pokrzywdzonych przestępstwem lub borykających się z przemocą domową. Zgłoszenia należy przesyłać na dedykowany adres e-mail, a szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej policji.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2026 roku. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Komisję, w skład której wejdą przedstawiciele Biura Prewencji KGP oraz laureaci poprzednich edycji. To znakomita okazja, aby uhonorować tych, którzy poświęcają się dla innych i przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w społeczności lokalnej.
Źródło: Policja Rzeszów
Oceń: Ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł” – zgłoś swojego bohatera!
Zobacz Także



