Napisane on 27.04.2015 w Aktualności |

W tym roku przypada 70 rocznica bitwy pod Kuryłówką, którą oddziały wywodzące się z szeregów Armii Krajowej dowodzone przez legendarnego dowódcę Franciszka Przysiężniaka „Ojca Jana” stoczyły z NKWD 6 maja 1945 r.

Dla upamiętnienia bohaterskiej walki poakowskiego podziemia niepodległościowego Społeczny Komitet Obchodów Stowarzyszenie „Partyzanci Ojca Jana” pod kierunkiem Jerzego Przysiężniaka organizuje uroczyste obchody rocznicowe, które odbędą się 9 maja – w sobotę – o godzinie 11 w Kuryłówce.

W programie:

11:00 – Msza św. w Kościele pw. Św. Mikołaja w Kuryłówce w intencji ofiar. Koncelebrze przewodniczy Ks. prałat ppłk Andrzej Surowiec – kapelan WP;

Po Mszy św. nastąpi przemarsz uczestników uroczystości i grup rekonstrukcyjnych do budynków OSP w Kuryłówce, gdzie zostaną wygłoszone przemówienia okolicznościowe i odczytany Apel Poległych.

Po części oficjalnej zgromadzone delegacje złożą wieńce i kwiaty na grobach poległych partyzantów na cmentarzu w Tarnawcu.

 

Patronat nad uroczystością objął Prezes Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK – Aleksander Szymański – oraz Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przy Sejmie RP.

Zaproszenie 70 rocznica Bitwy pod Kuryłówką

Zaproszenie 70 rocznica Bitwy pod Kuryłówką